Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

2020 yılında açılan Asil Psikoteknik Merkezi İstanbul Kartalda yer almaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılan yetkili merkezimizde, Psikoteknik belgesi, ticari araç sürücülerinin alması gereken psikoteknik belgesi verilmektedir.

Dünya ve Türkiye çapında en yaygın kullanılan Viyana Test Sistemi (VTS); çeşitli dikkat, konsantrasyon ve algı becerilerini ölçen, bilgisayar destekli psikolojik değerlendirme aracı olarak tanımlanmaktadır. Toplam 9 testten oluşan psikoteknik testi, yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ayrıca, Türkiye genelinde uygulanan Trafikent ve ALG test sistemleri de mevcuttur.

Viyana Test Sistemi (VTS)

Trafik psikolojisinin alt dallarından biri olan psikoteknik, özellikle son zamanlarda yaratılan farkındalık ile giderek önem kazanmaktadır.

Viyana Test Sistemi (VTS), Dünya ve Türkiye çapında en yaygın olarak kullanılan ölçüm testidir. Sürücülerin güvenli bir sürüş için gerekli olan zihinsel ve psikomotor becerilerini ölçülmektedir. Bilgisayar tabanlı psikolojik değerlendirme testi olan Viyana test sistemi, toplam 9 alttestten oluşmaktadır ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kameralı sisteme geçilerek, kaydedilen testler İlçe ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürekli denetim altındadır.

Psikoteknik testine gelirken ehliyet ve nüfus cüzdanı fotokopisi getirmeniz yeterlidir. Kartlar yasaklandığı ve bilgisayar fotoğraf çektiği için vesikalık resim getirmenize gerek yoktur. Randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Kartal psikoteknik, Kartal psikoteknik

whatsapp